Zapalenie korzonków nerwowych

Pod wpływem przeciążeń, trybu życia, a także wraz z wiekiem, w kręgosłupie następują zmiany, które z czasem mogą stanowić poważny problem. Pod wpływem wyżej wymienionych czynników w  kręgosłupie następują uszkodzenia zarówno tkanki kostnej jak i krążków międzykręgowych. Uszkodzone komórki usuwane są na zewnątrz kręgosłupa i transportowane dalej przez system limfatyczny tkanek miękkich. Jeśli cały proces odbywa się sprawnie choroba postępuje powoli i przez długi czas możemy nie odczuwać jej skutków.

Co jednak się dzieje jeśli uszkodzenia wewnątrz kręgosłupa postępują  i stają się coraz większe, a organizm nie jest w stanie już szybko usuwać obumarłych komórek z kręgosłupa? Pojawia się ból i  stan zapalny w przylegających tkankach miękkich. Proces ten to zapalenie korzonków nerwowych.  Ból może być także spowodowany wcześniejszym uszkodzeniem kręgosłupa w postaci przepukliny dyskowej, która odezwała się z powodu np. nagłego przeciążenia czy tez wzmożonego wysiłku z jakim ostatnio mieliśmy do czynienia.

Tutaj bardzo ważna uwaga – nie należy czekać co będzie dalej (czy jak niektóre osoby myślą – „samo przejdzie”). To bardzo duży błąd dlatego, że zmiany w kręgosłupie trwają często latami, a pojawiający się ból jest sygnałem, że organizm już nie jest w stanie sam sobie z nimi poradzić. Należy więc działać od razu, a w celu uniknięcia dalszych problemów z kręgosłupem zaleca się stosowanie zabiegów fizjoterapeutycznych od codziennego prysznica poprzez masaże wibroakustyczne (nie masażery), które można wykonywać samemu, w domu. Masaże te to źródło mikrowibracji, tak potrzebnych organizmowi do regeneracji tkanek. To właśnie dzięki mikrowibracjom z chorobowo zmienionych miejsc zostają usuwane uszkodzone komórki co z kolei chroni przed obrzękami i zapaleniami.

Co robić jeśli pojawi się ból pleców? – zapraszam do artykułu, w którym znajdują się pomocne wskazówki – TUTAJ

Urządzeniem od kilku lat polecanym przez specjalistów od fizykoterapii oraz lekarzy jest Vitafon. To urządzenie medyczne, dzięki któremu możemy leczyć wiele schorzeń w zaciszu własnego domu. To kuracja bardzo bezpieczna, a co najważniejsze skuteczna i nie powodująca skutków ubocznych. Urządzenie nie tylko leczy zapalenie korzonków nerwowych, rwę kulszową czy też przepukliny ale także wszelkie schorzenia i urazy kostno-ruchowe.

Zastosowanie Vitafonu pozwala na:

[unordered_list style=”green-dot”]

  • zmniejszenie bólu wywołanego chorobą przez co w znacznym stopniu możemy ograniczyć przyjmowanie środków przeciwbólowych (lub zaprzestanie ich przyjmowania)
  • skuteczne rozpoczęcie walki z chorobą (środki przeciwbólowe zazwyczaj tylko maskują objawy)
  • stosowanie skutecznej kuracji we własnym domu
  • wzmocnienie organizmu i jego odporności
  • leczenie także innych schorzeń i chorób

[/unordered_list]

 

Więcej informacji o medycznych urządzeniach mikrowibracyjnych znajdą Państwo poniżej

Vitafon-t - urządzenie medyczne

Stosowany głównie przy schorzeniach stawów oraz na mniejszych obszarach ciała

[button link=”http://www.skarbnicazdrowia.pl/pl/p/Vitafon-T/123″ bg_color=”orange”]Poznaj urządzenie medyczne – Vitafon-T[/button]

vitafon_2_komplet

Polecany przy schorzeniach kręgosłupa (posiada specjalną matę)

[button link=”http://www.skarbnicazdrowia.pl/pl/p/Vitafon-2/124″ bg_color=”orange”]Poznaj urządzenie medyczne Vitafon 2[/button]

Przy przepuklinach kręgosłupa szczególnie polecam zastosowanie urządzenia
Vitafon Aktiv  wraz z materacem OWZO

 Aktiv+owzo

[button link=”http://www.skarbnicazdrowia.pl/pl/p/Vitafon-Aktiv-w-zestawie-z-materacem-dla-Ogolnego-Wsparcia-Zasobowego-Organizmu-OWZO/180″ bg_color=”orange”]Poznaj urządzenie medyczne Vitafon Aktiv wraz z kamizelką OWZO[/button]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*