Skrócenie czasu leczenia przy złamaniu

złamanie nogi Po złamaniu zostają unieruchomione nie tylko kości ale także przestają pracować mięśnie w jego obrębie. Z tego powodu, pomimo zrośnięcia się kości rehabilitacja zabiera nam dodatkowe tygodnie lub miesiące.
Co więc można zrobić aby skrócić czas leczenia przy złamaniu – przyspieszyć zrastanie się kości oraz sam proces rehabilitacji?
Według badań przeprowadzonych w Instytucie Traumatologii i Ortopedii (Sankt Petersburg) z pomocą przychodzi wibroakustyka, która jest jedynym rodzajem masażu możliwym do stosowania podczas leczenia złamań. Dzięki zastosowaniu wibroakustyki czas leczenia możemy skrócić z 4 do 3 tygodni, a w przypadku ciężko zrastających się złamań z 3 miesięcy nawet do 1 miesiąca! Osoby, które doznały złamania z przemieszczeniem, stosując wibroakustykę, mogą uniknąć nieprzyjemnych skutków tego typu złamań jak : obrzęki, owrzodzenie troficzne, problemy ze zrastaniem się kości oraz prawidłowym funkcjonowaniem stawów.

Wibroakustyka jest nieoceniona także w procesie rehabilitacji po samym złamaniu. Jak wiadomo mięśnie, które nie pracowały w okresie zrastania się kości, są zwiotczałe i wymagają przywrócenia ich do stanu prawidłowego działania. W tym wypadku także, stosując wibroakustykę, możemy skrócić rehabilitację aż o 10 dni. Co ważne zabiegi możemy przeprowadzać w warunkach domowych co dla osób po złamaniu nie jest bez znaczenia.
Rozpoczęta wcześnie rehabilitacja wibroakustyczna jest w stanie w szybszym czasie przywrócić sprawność kończyny po wypadku.
Zabiegom mogą się także poddawać osoby starsze oraz mające cukrzycę. W takich wypadkach proces leczenia złamania i rehabilitacja  mogą przebiegać w normalnym trybie fizjologicznym (nie powinien ulec wydłużeniu  jak ma to miejsce zazwyczaj u ludzi starszych czy chorych na cukrzycę).
Należy pamiętać, że nieodzownym postępowaniem przy zastosowaniu wibroakustyki jest fonowanie nerek (czyli oddziaływanie wibroakustyczne na nerki). Jest to konieczne z uwagi konieczność dostarczenia organizmowi odpowiednich zasobów mięśniowych i mikrowibracyjnych. Dzięki temu efekty leczenia są dużo szybsze i nie stanowią tak dużego obciążenia dla organizmu jakie miałoby miejsce gdyby nerki nie były fonowane.

złamanie rękiSkrócenie czasu leczenia przy złamaniu stało się możliwe dzięki zastosowaniu wibroakustyki przy pomocy urządzeń Vitafon. Urządzenia Vitafon to wyroby medyczne stosowane z powodzeniem przy wielu schorzeniach. Jest to o tyle istotne, że raz kupione urządzenie może być nadal wykorzystywane do radzenia sobie z innymi nękającymi nas chorobami.

Zapraszam do zapoznania się z urządzeniami poprzez poniższą stronę

[button link=”http://skarbnicazdrowia.pl/pl/c/VITAFON/41″ size=”large” bg_color=”#ed1717″]Poznaj Vitafon[/button]

Zapraszam także do kontaktu i bezpłatnej pomocy w doborze urządzeń.

tel.: 727 989 727

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*