Łokieć tenisisty

Choroba ta, znana oficjalnie jako zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej,  spowodowana jest zawsze nadmiernym obciążeniem mięśni, któremu towarzyszą zmiany w ścięgnach łokciowych. Schorzenie „łokieć tenisisty” swoja nazwę zawdzięcza licznym urazom wśród tenisistów grających głównie okazjonalnie (popełniają oni więcej technicznych błedów w trzymaniu rakiety i amortyzowaniu uderzeń). Podczas obciążenia dochodzi do wielu mikrourazów przyczepu mięśnia wraz z postępującymi zmianami degeneracyjnymi.

Łokieć tenisisty

Oczywiście nie jest to przypadłość dotykająca wyłącznie tenisistów (a tak naprawdę stanowią oni tylko ok. 10% wszystkich przypadków). Może się także pojawić przy wykonywaniu ciężkiej pracy budowlanej czy nawet przy pracach w ogrodzie. W sporcie pojawia się także u golfistów czy pływaków. Coraz częściej przypadłość ta dotyka osób wykonujących pracę przy komputerze. Ma w tym swój udział specyficzne ustawienie dłoni podczas pisania oraz ruchy nadgarstka, a co za tym idzie następują wielokrotne mikrourazy ścięgien.

Głównym objawem omawianego schorzenia jest pojawiający się  dokuczliwy ból od wewnętrznej strony łokcia, który może promieniować aż do przedramienia i nadgarstka.  Gdy poczujemy powtarzający się ból podczas gry czy też wykonywania pracy należy ją przerwać. Bardzo ważne jest ograniczenie obciążenia stawu !  Nie należy unieruchamiać kończyny aby nie doprowadzić do zaniku mięśni, a także spowalnia proces rehabilitacji.

Zaraz po powstaniu urazu możemy doraźnie zastosować okłady z lodu oraz środki przeciwbólowe. Nie leczą one jednak przyczyny urazu i stosowanie ich dłużej mija się z celem.

Metodyka leczenia:

Prawidłową diagnozę powinien postawić lekarz posiłkując się badaniami takimi jak  USG , czasami – zdjęcie rentgenowskie, rezonans magnetyczny lub elektromiografię.Bardzo skuteczną i sprawdzona metodą leczenia „łokcia tenisisty” jest leczenie z wykorzystaniem urządzeń wibroakustycznych. Podczas fonowania (bo taka nazwę nosi oddziaływanie na tkanki za pomocą mikrowibracji o częstotliwości dźwiękowej) następuje poprawa ukrwienia, zwiększenie zdolności motorycznych mięśni stawów, wydzielana jest maź stawowa, a z chorego miejsca usuwane są obumarłe komórki. Co ważne urządzenie wibroakustyczne (np. Vitafon) oddziałuje na staw w sposób jak najbardziej naturalny docierając do każdego jego elementu. Pierwszym symptomem działania jaki się pojawia jest zmniejszanie się bólu aż do jego całkowitego ustąpienia. Znamienne jest, iż duża większość przypadków zapalenia nadkłykcia bocznego kości ramiennej zostaje całkowicie wyleczona.

Zapraszam do bliższego przyjrzenia się możliwościom urządzenia medycznego Vitafon pod poniżysz linkiem:

 

  [button link=”http://www.sposobynabol.pl/produkt/urzadzenie-medyczne-vitafon-do-leczenia-urazow-i-schorzen/” color=”red”]VITAFON sprawdzony sposób na leczenie ścięgien, mięśni i stawów[/button]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*