Jak poradzic sobie z bólem pleców?

Ból pleców często pojawia się w przypadku obrzęku lub przeciążenia mięśni pleców. Może być tez oczywiście związany z urazem mechanicznym.

Obrzęk usuwany jest za pomocą mikrowibracji własnych tkanek. Drgania te zaś wywoływane są podczas ciągłej pracy mięśni.

W przypadku przeciążenia i zmęczenia mięśni obniża się ich poziom mikrowibracji i efektywność – obrzęk się rozwija. Pojawia się więc błędne koło: obolałe i przeciążone mięśnie pleców nie są w stanie się zregenerować, a nas każdy ruch przyprawia o silny ból pleców więc staramy się zbytnio ich nie obciążać i nie pobudzać do ruchu.

To bardzo groźna sytuacja gdyż osłabione mięśnie nie chronią już tak skutecznie naszego kręgosłupa i nawet niewielki wysiłek czy uraz może doprowadzić do poważnych skutków np.: przemieszczenia się dysku lub przepukliny.

 Co więc powinniśmy zrobić gdy poczujemy bóle pleców:

 • zaprzestać kontynuowania ćwiczeń fizycznych

 • unikać podróżowania (zrobić sobie przerwę na kilka dni)

 • unikać sauny oraz masażu dłońmi w okolicy bólu

 • nie należy wykonywać gwałtownych ruchów, skłonów i wstrząsów kręgosłupa. Gdy zaczną nas boleć plecy nie należy się kłaść i rozluźniać mięśni gdyż właśnie aktywność mięśni powoduje ich regenerację.

 • W początkowej fazie, w ciągu pierwszych 2-3 nocy, aby zapobiec rozwojowi obrzęku, zaleca się przerwanie snu raz lub dwa razy po 3 godzinach na 15-20 minut. Należy wówczas trochę pospacerować lub zrobić kilka prostych ćwiczeń, leżąc w łóżku. Można w tym czasie dokonać zabiegu fonowania nerek i kręgosłupa. Nie powinno się spać dłużej niż 6-7 godzin (można zrekompensować to w ciągu dnia lub wieczorem).

 • Usunąć obrzęk za pomocą mikrowibracji powierzchniowej (w przypadku obrzęku nie poleca się elektrostymulacji i masażu). Mikrowibracja jest bezpieczna i naturalna dla organizmu.

Bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się bólu jest zastosowanie mikrowibracji akustycznych czyli fonowanie urządzeniem wibroakustycznym Vitafon(dopuszczone do użytku domowego urządzenie medyczne).

Fonowanie powoduje powstanie mikrowibracji, które dostarczają do naszych komórek mięśniowych pożywienie i jednocześnie odprowadzają szkodliwe produkty przemiany materii do krwi i naczyń limfatycznych.

Oczyszczają także nasze tkanki z ciężkich osadów.

Podczas mikrowibracji mięśnie odzyskują sprawność, następuje redukcja bólu lub jego całkowita redukcja. Zmniejsza się obrzęk.

Osiągamy tym samym cel naszego leczenia, a co za tym idzie możemy powrócić do normalnego życia ciesząc się sprawnością fizyczną oraz pewnością, że nasz kręgosłup jest należycie chroniony.

[button link=”http://skarbnicazdrowia.pl/pl/c/VITAFON/41″ color=”red”]Zapoznaj się z urządzeniami generującymi mikrowibracje[/button]

7 thoughts on “Jak poradzic sobie z bólem pleców?

 1. Jak mnie bolą plecy, to po prostu naklejam sobie plaster pyralgina termo hot. Dobrze rozgrzewa i szybko uśmierza ból. Sprawdzony i bezpieczny sposób na ból

  1. To niestety tylko doraźna pomoc, która łagodzi ból. Ważne aby znaleźć jego przyczynę gdyż tylko w ten sposób pozbędziemy się skutecznie nawracającego bólu.
   Należy pamiętać, że ból pojawia się gdy organizm nie jest już w stanie sam sobie poradzić ze schorzeniem. Jeśli go odczuwamy to musimy sobie zdawać sprawę, że jest to już stan zapalny. W przypadku tzw. bólu krzyża przyczyn może kilka (problemy z kręgosłupem, mięśniami itp.), a uśmierzanie bólu, jako główne działanie, niestety nas nie uzdrowi.

  2. Też używam tych plastrów, jak mi plecy dokuczają. Naprawdę szybko działają i skutecznie radzą sobie z bólem. No i jak je odklejam, to nie mam uczucia, że odchodzą razem ze skórą

 2. Dla mnie numerem jeden wśród leków przeciwbólowych, który pomaga mi zarówno na moje bóle kręgosłupa lędźwiowego, jak i na paskudne migreny jest pyralgina. Bardzo mi odpowiada, że działa bardzo szybko po zażyciu i uśmierza ból na długi czas.

  1. Problem jednak w tym, że nie zwalcza przyczyny a jedynie łagodzi objawy choroby. Jest to niestety problem większości leków przeciwbólowych.
   Jeśli nie pozbędziemy się choroby u źródła to jej maskowanie za pomocą środków przeciwbólowych zazwyczaj kończy się pogorszeniem stanu zdrowia.

 3. Ja regularnie chodzę na masaże, więc wreszcie udało mi się rozwiązać problem z bólem pleców, a jak czasami się jeszcze coś zdarzy, to biorę rozpuszczalną […nie reklamuje leków..] i ból szybko odpuszcza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*