Jak leczyć wady postawy

Pajączek - SkarbnicaZdrowia.plWady postawy to w dzisiejszych czasach, pełnym elektroniki i siedzącego trybu pracy, schorzenia nękające nie tylko dzieci ale także dorosłych.
Dzieci coraz więcej czasu spędzają w ławkach szkolnych czy przy komputerze w domu w pozycji często nieprawidłowej.  Mają tez coraz mniej ruchu. Poja się skrzywienie kręgosłupa.Wszystko to powoduje, że coraz częściej stajemy przed problemem i pytaniem jak leczyć wady postawy.

Jest bardzo wiele ćwiczeń, które pomagają w osiągnięciu tego efektu. Warunek jest jeden – musimy skupić się na danym ćwiczeniu i regularnie je wykonywać. No tak…ale co dalej….kończymy ćwiczenie i zaczynamy zajmować się codziennymi obowiązkami. Dzieci siadają do lekcji i garbią się nad podręcznikami, a my dalej kultywujemy złe nawyki podczas siedzenia np. przy biurku.
Co więc można zrobić aby ktoś lub coś stale kontrolował naszą postawę np. podczas pracy przy komputerze kiedy to tracimy kontrole nad swoim ciałem skupiając się tylko na monitorze.
Z pomocą przychodzi nam kiedyś bardzo popularne urządzenie, a obecnie zapomniane – „Pajączek”.

Zasada działania pajączka jest bardzo prosta – zakładamy go na plecy (dziecka lub dorosłego) i zapominamy o jego istnieniu…..do momentu gdy nasz kręgosłup zmieni swoja pozycję na nieodpowiednią. Mówiąc krótko – kiedy się zgarbimy. Pajączek wówczas wyda dźwięk przypominający o wyprostowaniu pleców. Prawda, że proste? Nie musimy już ciągle przypominać dziecku…siedź prosto…nie garb się. Wystarczy, że założymy mu Pajączka gdy usiądzie przy biurku do odrabiania lekcji.
Co ważne, z czasem, dziecko nabierze nawyku prostego siedzenia i uniknie poważnych konsekwencji skrzywienia  kręgosłupa w późniejszym wieku.

Pajączka powinniśmy stosować przy:

[unordered_list style=”tick”]

  • zaokrąglonych plecach
  • odstających łopatkach
  • asymetrycznych ramionach
  • płaskiej klatce piersiowej

[/unordered_list]

Co ważne Pajączek może służyć także dorosłym.

 

[button link=”http://skarbnicazdrowia.pl/pl/p/Pajaczek-prawidlowa-postawa-i-proste-plecy/241″ size=”large” bg_color=”#0a7d1b”]Zaproś PAJĄCZKA do swojego domu :)[/button]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*