Choroba zwyrodnieniowa stawów

Lecząc stawy należy przygotować się na długotrwałe i dość uciążliwe leczenie. O ile dopiero co nabyte zapalenie stawów możemy pokonać w kilka tygodni to niestety dość „stara” choroba zwyrodnieniowa stawów będzie wymagała kilku miesięcy leczenia.

stawy

Długość leczenia jest nie tylko związany z postępem samej choroby ale także

z wiekiem pacjenta. Im osoba starsza tym leczenie będzie dłuższe gdyż organizm wraz z wiekiem traci swoje właściwości szybkiej regeneracji.

Zawsze jednak możliwe jest zahamowanie rozwoju choroby oraz uzyskanie znacznej poprawy stanu zdrowia.

Boli mnie staw – i co teraz?

1. Przede wszystkim należy szybko odciążyć staw czyli:

  • ograniczyć dźwiganie nie podnosząc ciężarów powyżej 5 kg.

  • mniej chodzić (jeśli jest to choroba stawów nóg) i więcej odpoczywać

  • ograniczyć podróżowanie komunikacją

  • nie skakać, biegać, a podczas chodzenia obciążać zdrową nogę, a następnie dostawiać do niej chorą

  • nosić miękkie, wygodne buty

  • ograniczyć spacery do 10-20 minut dziennie, używając laski. Stopniowo (po ok. miesiącu) należy zwiększać obciążenie stawów (o 2-3 min/dziennie) i ograniczyć korzystanie z laski.

2. Zastosować dostępne na rynku urządzenia medyczne

Na rynku funkcjonuje wiele urządzeń zarówno do masażu jak i terapii wykorzystującej wibroakustykę. Trzeba jednak pamiętać, że zastosowanie nieodpowiedniego urządzenia może spowodować wręcz odwrotny efekt, pogłębiając chorobę.

Przede wszystkim nie można stosować wibromasażerów!

Najbardziej odpowiednimi do leczenia schorzeń, jak. np. choroba zwyrodnieniowa stawów, są urządzenia medyczne (z certyfikatem).

Powinny posiadać informację o amplitudzie oraz zakresie częstotliwości pracy urządzenia. Najbardziej naturalne i bezpieczne, dopasowane do naturalnych drgań występujących w organizmie, są amplitudy poniżej 50 mikronów.

Urządzeniem spełniającym wszystkie te wymagania jest sprawdzony i polecany przez lekarzy Vitafon.

Oprócz powyższych zaleceń bardzo ważna jest także dieta podczas leczenia.

Produkty bogate w białka (mięso, jaja, rośliny strączkowe, drób) należy spożywać co drugi dzień lub rzadziej choć z mięsa nie trzeba całkowicie rezygnować. Nie powinno się w tym okresie jeść grzybów.

Sprzyja to poprawie funkcjonowania wątroby i wzmaga przepływ limfy przez tkanki organizmu, dostarczając białek złożonych.

[button link=”http://www.sposobynabol.pl/produkt/urzadzenie-medyczne-vitafon-do-leczenia-urazow-i-schorzen/” size=”medium” color=”red”]Dowiedz się więcej o urządzeniu Vitafon[/button]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*